Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kisielsku

Mamy laureatów ogólnopolskiego konkursu poetyckiego ,,Na początku było Słowo…”

Utworzono dnia 27.03.2024

25.03.2024r. uczestnicy Gminnej Grupy Literackiej "Zawierszowani" a jednocześnie uczniowie Zespołu Oświatowego w Kisielsku pod opieką pani Iwony Brodzik -  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Bpa A.P. Szelążka w Starych Kobiałkach oraz pani Barbary Rosa - nauczyciela języka polskiego i instruktora Gminnej Grupy Literackiej wzięli udział w uroczystej finałowej ceremonii wręczenia nagród Laureatom ogólnopolskiego konkursu poetyckiego ,,Na początku było Słowo…” zorganizowanego przez fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc w galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. osobiście zaprezentowali swoje wiersze. Wśród laureatów znalazła się nasza koleżanka Julia Małgorzata Osiak oraz Magdalena Dryl, Arkadiusz Stosur, a wśród autorów wyróżnionych: Julia Wojtasik oraz Karol Czernecki, Kamil Rycerz, Patrycja Wesołowska. Wszyscy nagrodzeni osobiście zaprezentowali swoje wiersze. Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego, więc nagrody rzeczowe przekazane przez Starostwo Powiatowe w Łukowie i wręczone zostały Laureatom podczas uroczystości. Autorzy docenieni przez Jury w składzie: Beata Baran, Zofia Kamola i Maciej Nurzyński otrzymali również ufundowane przez Fundację finansowe karty upominkowe oraz wyjątkową niespodziankę – tomik wierszy zawierający utwory wszystkich uczestników konkursu. Konkurs objęty był patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie, więc laureaci zostali poproszeni o krótkie wywiady. Gratulujemy zwycięzcom literackich zmagań, szczególnie naszym Juliom i zachęcamy do lektury pokonkursowych tomików, które znajdują się już w Gminnej Bibliotece w Starych Kobiałkach oraz w bibliotece Szkoły w Kisielsku.

,,Na początku było Słowo…”

Utworzono dnia 27.03.2024, 21:17

Licznik odwiedzin: